سامانه مدرسه هوشمند پویاندبیرستان غیر دولتی ادیب ایرانیان
 پانل ورود کاربران

 جستجو
 پربیننده ترین مطالب
 تقویم روز
 وبلاگ های به روز شده
 مدرسه زندگی

 

 
 

رکوردهایی از "بزرگترین"‌های جهان!

 

 

 

 
 

 
 

به گزارش خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ، در اینجا به جذاب‌ترین و جالب‌ترین «بزرگ‌ترین‌های» موجود در جهان از کتاب و اشیاء گرفته تا  حیوان و اعضای بدن انسان اشاره می‌کنیم.

بزرگ‌ترین دست دنیا فردی 24 ساله از چین به عنوان فردی که بزرگ‌ترین دست دنیا را دارد شناخته شده است. این مرد در زمان تولد نیز انگشت اشاره و شست دست چپش به طور غیر طبیعی بسیار بزرگ بود و با رشد او دستش هر روز بزرگ‌تر و غیر طبیعی‌تر می‌شد. اندازه شست دست چپ او 26 سانتی‌متر و انشگت اشاره او 15 سانتی‌متر بود. وزن کلی دستش 10 کیلوگرم بود. پس از انجام عملی 7ساعته بر دست او، متخصصان توانستند اندازه و وزن دستش را تا 5 کیلو کاهش دهند.

بزرگ‌ترین شکلات دنیا

این تصویر می‌تواند مانند رویایی برای طرفداران شکلات به خصوص شکلات سیاه باشد. یک شرکت تولیدکننده شکلات‌ و آب‌نبات در ارمنستان از بزرگ‌ترین شکلات خود رونمایی کرد. ضخامت این شکلات 10 اینچ و وزن آن 9720پوند است. طول آن 18 فوت و عرض آن 9 فوت است و در گینس ثبت شده است.

بزرگ‌ترین مداد دنیا

این مداد بزرگ را  آشریتا فورمن و همکارانش در نیویورک ساختند و وزن آن 21500 پوند است و طول آن 76 فوت است.

بزرگ‌ترین آی‌پاد دنیا

این آی‌پاد 25 فوتی به قدری بزرگ است که بر دیوار ساختمان بانکی در اوهایو نصب شده است. این آی‌پاد تمام ویژگی‌های یک آی‌پد را دارد و موسیقی نیز پخش می‌کند و در بیشتر اوقات موسیقی محلی مورد علاقه مردم را پخش می‌کند.

بزرگ‌ترین کتاب دنیا

جایزه بزرگ‌ترین کتاب چاپ‌شده دنیا به  مایکل هالی، محقق و نویسنده‌ای در موسسه فناوری ماساچوست اهدا شد. این کتاب 112 صفحه‌ای 133 پوند وزن دارد و یک گالن جوهر مصرف کرده است و 2000 دلار هزینه تولید آن شده است.

بزرگ‌ترین رنگین کمان دنیا

دانشجویان، کارکنان و مدیران دانشگاه پلی‌تکنیک فیلیپین توانستند بزرگ‌ترین رنگین کمان انسانی دنیا را با همکاری هم خلق کنند و صدمین سالگرد دانشگاه را جشن بگیرند و مفهوم صلح را به جهان منتقل کنند.

بزرگ‌ترین ماهی دنیا

این ماهی بزرگ‌ترین و زیباترین ماهی قرمز جهان است اما مشکل اینجا است که هیچ ظرف شیشه‌ای برای نگهداری آن نمی‌توان پیدا کرد.

بزرگ‌ترین اسب دنیا

این اسب بلژیکی بلندترین و بزرگ‌ترین اسب دنیا است که در تگزاز زندگی می‌کند. او اشتهای بی‌نظیری دارد و روزانه 20 گالن آب و 18 پوند یونجه می‌خورد. وزن او حدود 2.400 پوند است.

بزرگ‌ترین پنیر دنیا

این پنیر غول‌پیکر 6 فوت است و وزنش 1323 پوند است. علاوه بر این، این پیر هلندی لذیذ توانسته است رکورد ثبت کند و در گینس ثبت شود.

منبع :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار: 1395/01/21

 متولدین امروز
 دانش آموز ممتاز